Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě že ta Horáková dostala provaz, aneb první máj ve Fučíkárně

2. 05. 2013 6:30:55
Tušil někdo z vás, že Milada Horáková byla prostitutka a že vraždila malé děti? Že máme lesy plné zavražděných podnikatelů? Že kdo má židovské předky, je fašista? Že Nečas s Kalouskem jsou krvavé bestie, horší než Stalin? A že v Bohnické léčebně dávají propustky zájemcům o účast na prvomájové veselici?

Tato a mnohá další moudra padala dnes z účastníků prvomájové veselice, pořádané Komunistickou stranou na Křižíkově fontáně ve Fučíkárně. A je nutno říct, že z některých běhal mráz po zádech a jiná mi pravděpodobně budou ještě dlouho způsobovat vlhké sny.

Minulý rok jsem se na rudé veselici dozvěděl, jak jsem k smíchu, když jsem tam sám, že žádní antikomunisté dneska nejsou, že všichni jdou s nimi a těch pár bláznů jsou jen obyčejní fašisti. Letos se nás ve Fučíkárně sešlo patnáct, abychom upozornili na to, že existence Komunistické strany je urážkou všech morálních a lidských hodnot a že něco takového je znásilněním principů demokratické společnosti a připomněli ostatním stále platný zákon o protiprávnosti komunistického režimu, který komunistickou stranu pasuje na zločinnou organizaci.

Už od přivítání před vchodem na Výstaviště bylo jasné, že míra obskurity celého dopoledne loňský zážitek překoná o mnoho koňských délek. Chlapík z iniciativy „Ne základnám“, který tam pořádal jakousi petici proti vládě, svým neustálým upozorňováním policistů na „ty mizery, kteří porušujou zákon a stojej na místě, který jsem si zamluvil, protože plac před Výstavištěm je můj a kazej mi tady moji demonstraci a kvůli nim není vidět můj protiválečnej plakát a Kalousek v pruhovaným, protože tenhleten je žid a fašista, strážníku, zatkněte je“ byl předzvěstí dopoledne plného inteligentní konverzační zábavy a dobré pohody.

Na většině příchozích bylo na první pohled znát, že jdou se svými soudruhy oslavit svátek práce, protože jejich výrazy ve tvářích byl přímo koncentrát zla, hnusu, kyselosti, závisti a naštvanosti na celý svět. Málokterý z nich kolem nás prošel v tichosti nebo odpověděl na slušný pozdrav „čest práci“, naopak bylo vidět, že si z domova zapomněli přibalit masky hodných babiček, dědečků, tatíků a dcerek a tak jsme byli odesíláni do prdele a titulováni různými přívlastky.Po přesunu do areálu Křižíkovy fontány se naše demonstrace změnila v diskusní klub. Je nutné dodat, že mladí komunisté Michal Ulvr a Tomáš Kott si za diskusi s náma, a v případě Michala Ulvra i za souhlas s některými našimi názory vysloužili od svých soudruhů podobné zvířecí přívlastky jako my sami. K vidění byla soudružka, zamrzlá na několik minut s paroháčem z prstů, který mi strkala pod nos, stařík s chodítkem, který si spletl lidovou veselici s hraním Carmagedonu, když se snažil jednoho z nás zajet, mladá dáma rozvíjející podivné teorie o miliardách na Kalouskově účtu, chlapík, který se chlubil propustkou z léčebny v Bohnicích, aby se mohl zúčastnit veselice, mladý komsomolec, který v únoru, se svými spolubojovníky za zády štěkal jak zuřivý psí zabiják a dnes, jdouc osamoceně, daleko od svého hnízda na pozdrav dokázal jen zakníkat „Co ode mě chcete?“ a utéct...
Místo nějakého vyprávění o tom, co říkala rudá Marta, jaké bylo pivo Holba a jak se můj syn vyfotil s Jakešem radši nechám promluvit autentické soudruhy a jejich myšlenky. Ty vypoví víc než dost o tom, kdo a co jsou komunisté zač. Jen podotknu, že z naší strany nepadl jediný vulgarismus a nebyl žádný náznak násilí.

„Horáková byla stará děvka. Jezdila do nějakého kláštera chlastat, mrdat, kurvila se s kdekým, ožralá přejela autem nějaké děti a ty z toho umřely. Ještě že dostala provaz“

„Stovky podnikatelů teď za kapitalismu odešly do lesa a skončily pod zemí. Stovky! To by se jim za komunistů nestalo“

„A víte, že tady nesmíte být, když máte jiný názor? Běžte pryč, nebo na vás zavolám příslušníky!“

„Taky na vás jednoho dne dojde, vy hajzlové. Kriminál by vás naučil“

„Dřív byste dostali do držky a šli někam makat, vy zrůdy modrý“

„Ne komunisti, ale Kalousek s Nečasem jsou zločinci! Těch mrtvých, co mají na svědomí, to je horší než býval Stalin“

„Kulku do hlavy. Všem!“

„Jakej váš svobodnej názor? Co to tady melete? Do držky byste měli dostat, za ten váš svobodnej názor“

„Vy tady protestujete proti komunistům, ale podívejte se, co imperialisté páchají ve světě. To je totalita“

„Komunisti dali všechno lidem zadarmo a tohle je váš vděk?“

„Tvůj fotr musí být milionář, že tady protestuješ“

„Na hranicích se střílelo jen po záškodnících!“

„Jste banda čuráků“

„Hnusní fašisti jste“

„Však oni si provaz zasloužili. Byli to špioni, zrádci, rozvraceči... Kdyby Horáková nechtěla zničit to, co jsme vybudovali, mohla žít“

„Je mi to jasný. Ty máš na klopě židovskou vlajku. Ty musíš bejt Žid“

Ušetřen nezůstal ani můj třináctiletý syn, kterého jsem tam vzal z výchovných důvodů. Jestli tam se mnou šel zvědavý malý kluk, odešel odtamtud poučený antikomunista, protože pravděpodobně ani od svých spolužáků nikdy neslyšel tolik „malých zmrdů“, „synů pěkný kurvy“, „smradů“. Od soudruhů dostal tak užitečnou lekci, jakou mu škola nikdy dát nemůže.Na rozloučenou jsme pro soudruhy, vyklízející pole veselici Sociální demokracie, uspořádali improvizovanou uličku hanby, abychom jim připomněli hříchy jejich stranického mládí, jejich rodné partaje. Plivance, nadávky do lhářů a padělatelů minulosti radši nebudu počítat.

Na rozdíl od loňska bylo po celou dobu patrné, že už nejsme pro smích, že je štveme, že jim vadíme, že ztrácejí svůj pocit jedinečnosti a nedotknutelnosti. Bylo vidět, že jejich členská základna opravdu stárne a mladé krve se nedostává a že to mladí komsomolci opravdu nevytrhnou. Na druhou stranu bylo znát, hlavně z projevů rudé Marty, jak jim poslední dobou rostou křídla, jak se cítí být na koni, jak doufají v návrat starého řádu, jak jsou si jistí svým budoucím volebním úspěchem a jak od toho mnozí očekávají život podle jejich pravidel, bez přemýšlení, bez názoru, bez svobody. Což může být problém, protože případný úspěch ve volbách jim mladou, kariéristickou a bezcharakterní novou krev bohužel přinese.

Každopádně se dnes povedlo dát ostatním najevo, že ještě žijí lidé, kteří se s jejich existencí na politické scéně odmítají smířit, že jsou vidět a slyšet a odmítají nadávat tiše doma u televize, nebo v hospodě u piva. Nebyly nás stovky, ale udělali jsme kus poctivé práce.

Proto za účast musím poděkovat přátelům z občanského sdružení ProtiAlt, sdružení Bez-komunistů.cz, pořadatelům happeningu „Kdyby kameny mohly mluvit“, studentům z Hradce, Brna, členům nadace Milana Paumera a ostatním, kteří se k nám, byť jen na chvíli připojili.

Je nutné poděkovat i antikonfliktnímu týmu policie a veliteli zásahu za úžasnou spolupráci a pochopení. Taktéž i některým zpravodajským mediím, které poskytly prostor pro vyjádření našeho názoru.

Autory fotografií jsou Dorfl Sane, Jindřich Čermák, Ori Dachovský, Luděk Buriánek a zpravodajství iDnes.

Dodatek č.1, pro pobavení

Přikládám okomentované fragmenty z online zpravodajství lidovek, pro představu, jak se dělá „kvalitní“ reportáž:

09:32

Před Výstavištěm už jsou připravené jednotky policistů. Na místě se také schází odpůrci komunismu, jejichž demonstrace ale nebyla předem ohlášená.

(Že jsme se scházeli už v půl deváté a že v půl desáté jsme byli už u fontány, je jen drobný, faktický omyl. Nicméně, spojení nás s policií a nenápadný bonz, že demonstrace není ohlášená, dělá celou věc napínavou. Ale bude hůř. Kdyby se pan redaktor uráčil a zeptal se, dozvěděl by se, že jde o spontánní svobodné vyjádření názoru, které jaksi ohlašovací povinnost nemá)

10:15

K fontáně dorazili odpůrci komunismu s transparenty. "Kolik za to bereš?" ptá se jeden příznivec KSČM. "Pět set na hodinu," odpovídá.

(Nadchlo mě, že pan novinář vzal můj fórek s pětikilem vážně. Nejen že je s pozorováním zhruba o hodinu opožděn, ale i smysl pro humor někde vytratil. Tak kam mam poslat fakturu na patnáct stovek? .o)

11:30

Podle reportéra serveru Lidovky.cz se odpůrci komunismu přibližují k pódiu, na kterém k davu promlouvají členové KSČM.

(Reportáž je asi málo napínavá, tak to bylo nutné okořenit. Jen mohl ještě dodat, že plíživým krokem kontrarevolucionářů a s krvavým pohledem zarytých kapitalistosionistů)

12:06

Odpůrci komunismu si s transparenty stoupli k východu od Křižíkovy fontány, kudy odcházejí komunisté. Jak ale popisuje reportér serveru Lidovky.cz situaci na místě, odpůrci zřejmě nevydrží dlouho. "Olda sílou vůle drží poslední místa v hospodě, měli bysme jít," varuje jeden z nich.

(Chybí už jen sugestivní popis zkrachovalých existencí, závislých na pivu, takové obdoby Mimiker z Majora Zemana, které zhodnotily, že už asi žádného soudruha dneska nezabijí a tak to musejí žalem zachlastat)

Dodatek č.2, vyvolávající zvracení

Dva printscreeny diskuse z Facebooku pod fotografiemi z dnešní veselice. Takový malý exkurs do myšlení, snů a tužeb ubohého voliče KSČM

Sní androidi o elektronických ovečkách a soudruzi o znovuobnovení jáchymovského lágru? A opravdu jsou židi takové nebezpečí, že je nutno je vyhladit?


Autor: Dušan Makovský | čtvrtek 2.5.2013 6:30 | karma článku: 47.85 | přečteno: 39383x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Dobrých zpráv není nikdy dosti

Zatímco Česko se ještě plně nevzpamatovalo z volebního masakru, a faktu, že vládu bude sestavovat nejen obviněný z dotačních podvodů ale z příslušnosti k Stb, tady mám na mysli tu slušnou část Čechů a Moravanů.

24.10.2017 v 6:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 141 | Diskuse

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 232 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 38.42 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 23.84 | Přečteno: 1016 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 791 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3723
IT na volne noze, s vice ci mene pravicovymi nazory, realista, dvojnasobny stastny otec, avsak stale spokojene svobodny, prazak, dymkar, sezonni alkoholik, milovnik RPG her a fantasy knizek, v diskusich na iDnes pod nickem makovec123.

Jsem clenem ODS na Praze 14.

Mé blogy jsou zpravidla psány pro server Eportál
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.